Thumbnail

عطر پرادا-ادکلن پرادا-prada

کمپانی عطر پرادا-ادکلن پرادا-prada اصالتا یک کمپانی  عطر و ادکلن ایتالیایی است . این تولید کننده ی عطر و ادکلن تا کنون بیش از 50 عدد عطر و ادکلن با برند   پرادا | Prada  وارد بازار عطر و ادکلن نموده است . کمپانی   پرادا | Prada از سال 1913 شروع به کار نموده  و از سال 2003 وارد  بازار عطر و ادکلن شده است . عطر و ادکلن های این کمپانی  اکثرا زنانه است. لیست عطر و ادکلن های این برند را می توانید درپایان توضیحات مشاهده نمایید.
خانه مد ایتالیایی پرادا توسط ماریو پرادا در سال 1913 تاسیس شد. ماریو با همکاری برادرش مارتینو یک مغازه فروش چمدان و چرم فروشی را در میلان با نام Fratelli Prada (برادران پرادا) راه اندازی نمود. Luisa دختر ماریو کسب و کار را از پدرش به ارث برد و در سال 1978 دختر او Miuccia Prada کنترل کمپانی را بدست گرفت.

برای اولین بار در سال 1979 کوله پشتی هایی با برند پرادا به بازار عرضه شد و موفقیت چشمگیری داشت. کمپانی محصولاتش را در خرده فروشی تمام جهان عرضه نمود و خیلی زود دومین بوتیکش را نیز در میلان افتتاح نمود.

[caption id="attachment_4204" align="aligncenter" width="200"]عطر پرادا-ادکلن پرادا-prada عطر پرادا-ادکلن پرادا-prada[/caption]

1984 سال تولید کفش و 1988 سال تولید لباسهای زنانه پرادا بود. خط تولید لباسهای فشن زنانه معروف این شرکت با نام Miu Miu که اسم دوم Miuccia بود در سال 1992 راه اندازی شد و یکسال بعد خط تولید لباسهای مردانه این برند نیز فعال شد.

در سال 2003 پرادا اقدام به عرضه مجموعه ای از عطرها در فروشگاه های خود نمود. هر عطر این برند تمرکزی روی یک رایحه داشت، مثل زنبق و سوسن، گل پرتقال، گل مریم، بنفشه و غیره.در واقع می توان گفت که اولين مجموعه ی عطری منحصر به فردی که برای هنرمندان توليد شد به دست همين کمپانی بود. اولین عطر تولید انبوه پرادا Prada Eau de Parfum بود که در سال 2004 به بازار عطر و ادکلن عرضه شد. عطرهای این برند با همکاری کمپانی عطر و ادکلن سازی Puig تولید می شوند.

مستر نوز يا همان آقای بينی (متخصص عطر ) مشغول به کار درعطر پرادا برای طراحی عطر و ادکلن برند Prada عبارتند از : Daniela (Roche) Andrier, Carlos Benaim, Max Gavarry, Clement Gavarry and Miuccia Prada