سوالات متداول در مورد استفاده از عطر و ادکلن

سوالات متداول در مورد استفاده از عطر و ادکلنها

سوالات متداول در مورد استفاده از عطر و ادکلنها

برای استفاده از یک عطر و دنیای پیرامون رایحه ها ، سوالات بیشماری در ذهن اشخاص ایجاد میشود که سعی بر آن داریم تا برخی که متداولتر هستند را پاسخ دهیم .

بهترین راه برای اسپری یک عطر چیست ؟

آن را به فاصله ۲۰ سانتیمتر از پوست خود اسپری کنید . حتی اسپری کردن روی یک منطقه بزرگ از پوست کمک می کند تا رایحه ی عطر شما بماند تا یک منطقه ی کوچک از پوستتان .

به غیر از پوست دیگر کجا می توان عطر را اسپری کرد ؟

می توانید قبل از این که موهای خود را خشک کنید عطر را خیلی نرم روی موهایتان اسپری کنید و یا شانه یا برس موی خود را عطرآگین کنید .

مقداری عطر روی دستمالتان یا روی چوب لباسی خالی اسپری کنید .

چند قطره از عطرتان را داخل مخزن آب اتو بخار بریزید تا لباستان معطر گردد ، یا لباس زیرتان را در آب معطر بشویید .

بهترین نقطه ها پشت گوش و پشت زانو و روی نبض مچ دست است.

رابطه میان عطر و پوست شما -محلهای استفاده عطر روی پوست
رابطه میان عطر و پوست شما -محلهای استفاده عطر روی پوست

آیا می توانم از دو رایحه همزمان استفاده کنم ؟

ترجیحاً خیر ، به این دلیل که هر عطری کامل و متعادل ساخته شده است ؛ اگر عطری را روی عطر دیگر استفاده کنید ممکن است رایحه ی جدیدی بسازد اما ممکن است بیشتر شبیه بوی عود باشد . البته با مدرنیزه شدن فرهنگ عطر ، عطرهایی نیز هستند که به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند.البته اگر شما آشنایی کافی داشته باشید میتوانید این کار را انجام دهید.

چرا من نمی توانم پس از یک مدت استفاده از یک عطر بوی آن را استشمام کنم ؟

با توجه به تعدادی از حواس ، پس از تحریک بوی ثابت ، در عرض چند دقیقه حس بویایی کلاسیک از بین می رود . به همین دلیل است که شما نمی توانید بوی خود را متوجه شوید . ممکن است شما به بوی خود عادت کرده اید و فکر کنید که بو از بین رفته ، در صورتی که اطرافیان شما کاملاً بوی شما را متوجه می شوند . در اصطلاح رایحه بعد از گذشت زمان شما را اشباع می کند .

از چه سنی حس بویایی ما شروع به کار می کند ؟

از بدو تولد . ۲۰ روز پس از تولد کودک بوی مادر خود را شناخته و نسبت به آن واکنش نشان می دهد .

آیا زمانی که کهن سال می شوم حس بویاییم را از دست می دهم ؟

بله بسیاری از زنان و مردان بالای سن ۵۰ به طور تدریجی توانایی بویایی خود را از دست می دهند . برای همین است مسن تر ها به بوهای تند تمایل بیشتری دارند و بیش از اندازه ادکلن می زنند . حتی تحقیقات نشان می دهد که زنان دیرتر از مردان حس بویایی خود را از دست می دهند .

چگونه می توانم حس بویاییم را تقویت کنم ؟

با تمرین های بویایی مختلف در طی روز ، و تغییر بوی عطر خود ، و بوهای مختلف تابستانی و زمستانی ، و شب و روز می توانید حس بویایی خود را تقویت کنید . رایحه ها مثل رنگ ها می مانند و شما می توانید هر نوع رایحه را در ذهن خود تصور و حس کنید .

از نظر علمی آیا تاثیرات عطر روی روان و احساسات ما ثابت شده است ؟

دانشمندان کاملاً نظریه تاثیرات عطر بر روح و روان فرد را تائید می کنند و بر این باور هستند که از نظر روانشناسی بوی عطر و رایحه ها می توانند روی امواج مغزی و ضربان قلب تاثیر بگذارند و رایحه هایی مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام کند و ترنج و بهار نارنج تحریک پذیر می باشد . تحقیقات نشان می دهد که ۱۴% سکته های مغزی در اثر بوی کباب و سدر در هوا می باشد .

چرا بعضی از رایحه ها دارای جذابیتی خاصی از نظر جنسی هستند ؟

بینی یک فرد ممکن است حساس ترین ارگان جنسی باشد و ممکن است با دقت کامل پاسخ های جنسی را نشان دهد . پژوهشگر آمریکایی مایکل شیلی بر این باور است که اعتماد به نفس کامل و هواسرانی بسیار توسط انتخاب یک عطر درست به وجود می آید که این موضوع سبب می شود ما بیشتر نسبت به دیگران جذابتر و احساسات جنسی به نظر برسیم . ژان پل گرنیس می گوید : در تاریکی شب تنها عطری که یک زن بر تن دارد می تواند نقش مهمی را ایفا کند .

البته بعضی مواد موجود در عطر جاذب جنسی هستند مثل فرومون و سیویت

روزی چند بار عطر بزنیم ؟

تصور نکنید با یک بار عطر زدن در آغاز روز ، این بو تا پایان روز از بدنتان به مشام خواهد رسید . معمولا عطرها چنین خصوصیاتی ندارند . عطر را باید در طول روز  تجدید کنید. معمولا ادکلنهای خنک فرارتر هستند ونیاز به تجدید بیشتر دارند.

به این مطلب امتیاز دهید:

دیدگاهتان را بنویسید